Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Hydroizolácia ploch

Autor1 mes. pred

Hydroizolácia ploch

Uszczelniajúci systém na dla DyroTrans

Odhadované odporúčané spotreby:
DuroGRUNT T – 0,08 kg / m2
DuroTRANS – 0,7 kg / m2
DuroDACH TOP-M – 0,1 kg / m2 (voliteľné)

Je ťažké si predstaviť obytný dom bez terasy alebo balkóna. Treba však uznať, že tieto časti budovy často spôsobujú majiteľom veľa starostí. Hlavným problémom je tesnosť, najmä ak pod terasou alebo balkónom sa nachádza nejaký priestor. Našťastie existuje spôsob, ako efektívne zatesniť dlaždice bez ich odstránenia a drahých opráv.

Balkón pokrytý keramickými dlaždicami

Balkón pokrytý keramickými dlaždicami

Pri výstavbe alebo rekonštrukcii domu máme dnes na výber niekoľko možností, pokiaľ ide o pokrytie terasy/balkóna. Stále však najčastejším materiálom sú keramické alebo porcelánové dlaždice. Hovoria za nimi najmä finančné dôvody, ale nie len to, pretože mnoho zákazníkov si ceni vzhľad dlaždíc.

Bohužiaľ, po určitom čase začnú vznikať problémy s odchádzaním dlaždíc od podkladu a následnými únikmi vody. Achillesovou pätou všetkých dlaždíc sú spoje medzi nimi, čiže škáry. Práve nedostatočná tesnosť škár umožňuje vode preniknúť na spodnú stranu, čo v zimných mesiacoch spôsobuje zmeny objemu vody a odlupovanie dlaždíc od podkladu. Teda pôvodne rozumná voľba podľa ceny sa stáva nákladným problémom, t.j. nevyhnutnou opravou, vysušovaním podkladu, maľovaním stien miestnosti pod dlaždicami atď.

Máme teda odsúdení meniť svoje vkusy, opustiť dlaždice a investovať do iných, drahších riešení? Nie nutne.

Riešením, ktoré umožňuje pokojný spánok pokiaľ ide o tesnosť terasy alebo balkóna, je systém DuroTRANS. Ide o špeciálne zostavenú sadu priehľadných polyuretánových živíc, ktoré umožňujú efektívne zatvrdzovanie dlaždíc aj škvŕn.

Zatvrdzovanie dlaždíc s DuroTRANS - výhody systému:

  • bezšvové zatvrdzovanie škár a dlaždíc
  • vysoká pružnosť
  • zachováva pôvodný vzhľad dlaždíc
  • zabezpečuje protišmykovú triedu R-9
  • nežltnú ani po rokoch používania
  • jednoduchá aplikácia - jednosložkové materiály
  • ľahká údržba

Príprava podkladu:

Celá plocha, s osobitným zreteľom na škáry, musí byť dôkladne vysušená a vyčistená od nečistôt, prachu a iných voľných častí, aby zatvrdzovanie dlaždíc prebehlo správne. Potom musíte použiť špeciálny odmastovač a prípravu na zlepšenie priľnavosti s názvom DuroGRUNT T. Tento materiál sa nanáša pomocou handry, potieraním ho na podklad v malom množstve. Po približne 2 hodinách môžeme aplikovať polyuretánovú membránu DuroTRANS.

Odmastenie podkladu materiálom DuroGRUNT T

Odmastenie podkladu materiálom DuroGRUNT T

Aplikácia systému DuroTRANS:

Materiál DuroTRANS krátko miešame na nízkych otáčkach alebo ručne, potom necháme stáť 15-20 minút, aby sa absorbovali prípadné vzdušné bubliny (prikrývame viečkom) a môžeme začať aplikáciu. Vrstvu DuroTRANS treba nanášať minimálne vo forme 2 vrstiev. Na tomto môžeme ukončiť aplikáciu - zatvrdzovanie dlaždíc je hotové.
Ak sa nám však nepáči lesklý vzhľad vrstvy DuroTRANS, môžeme ešte použiť materiál DuroTRANS TOP-M, ktorý zabezpečí matný povrch a triedu protišmykovosti R-9 pre celý systém.
Podrobnejšie informácie nájdete v Návode na Aplikáciu Systému DuroTRANS

Po aplikácii membrány DuroTRANS

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte