Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Prečo terasa preteká? Tesníme dlaždice a škáry

Autor1 mes. pred

Prečo terasa preteká? Tesníme dlaždice a škáry

Presakujúca terasa pokrytá keramickými dlaždicami

Terasa a balkóny sú konštrukčné prvky, ktoré sú intenzívne vystavené pôsobeniu poveternostných podmienok. Dážď a sneh v kombinácii s mrazom, vetrom alebo silným slnkom môžu viesť k vzniku trhlín a defektov v škárach. Už pri samotnej príprave podkladu pre pokládku lepidla sa môžu vyskytnúť chyby, ktoré neskôr prispievajú k pretečeniu terasy. Ak podklad nebol dostatočne vyčistený a lepidlo sa nedrží, ako by malo, dlaždice sa začnú "odlupovať", čo spôsobí trhliny. V tomto prípade tiež škára nebude správne priľnúť k podkladu. Okrem toho, ak sú dlaždice položené nesprávne, sú zachované príliš veľké medzery medzi dlaždicami alebo na spojoch so stenami, prahmi atď., škára nemusí udržiavať svoje vlastnosti. Pridaním zimnej atmosféry a mrazu máme pripravený recept na vznik netesností a vypučenia dlaždíc.
Je možné riešiť problém, keď už boli spomenuté chyby spáchané a objavia sa prvé úniky, bez odstránenia všetkých dlaždíc? V dobe dynamického rozvoja moderných stavebných materiálov existuje účinný spôsob.

Aplikácia polyuretánovej membrány DuroTRANS

Aplikácia polyuretánovej membrány DuroTRANS

Tento systém pozostáva z prípravku na odmastenie a zlepšenie adhézie DuroGRUNT T, transparentnej tesniacej membrány DuroTRANS a voliteľne používanej polyuretánovej živice DuroTRANS TOP-M, ktorá poskytuje matný povrchový finiš a zlepšuje protišmykové vlastnosti systému.
Hlavnou výhodou použitia tohto systému na dlaždiciach je "samoúrovňovanie",
čo znamená, že preniká do všetkých mikrotrhlín a zákutí škár a účinne ich tesní.
Navyše povlak DuroTRANS a DuroTRANS TOP-M sú úplne odolné proti UV žiareniu, preto nezožltne ani po niekoľkých rokoch používania.
Systém DuroTRANS je možné použiť na samotné škáry, ale aj na dlaždice na celej ploche terasy/balkónu. Vykonanie komplexného tesnenia je samozrejme spoľahlivejšie a trvalejšie riešenie.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte