Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Antikorózna ochrana strechy

Autor1 mes. pred

Antikorózna ochrana strechy

Zárodky korózie na streche z trapézového plechu

Plechová strecha – typy

Plech ako krytina strechy sa stal v priebehu posledných niekoľkých rokov častou voľbou investorov, obzvlášť pokiaľ ide o veľké výrobné alebo skladovacie plochy. Taktiež súkromní investori sa často rozhodujú pre toto riešenie. Máme na výber rôzne tvary (trapézový plech, vlnitý, plechová strešná krytina), farby, profily či hrúbky. Môžeme tiež zvoliť komplexné riešenie, ako je napríklad sendvičová doska (inak známa ako obornická doska), ktorá zaisťuje nielen ochranu pred poveternostnými vplyvmi, ale aj tepelnú izoláciu objektu.

Výhody

Medzi nesporné výhody použitia tohto typu konštrukčného riešenia patrí rýchlosť a relatívne nízke náklady na realizáciu v porovnaní s tradičným železobetónovým stropom. Takáto strecha menej zaťažuje konštrukciu objektu, vďaka čomu nemusí byť taká masívna ako pri železobetónovom strope. Ďalšou výhodou použitia plechu ako krytiny strechy je neobmedzený výber farebnosti, čo je dôležité predovšetkým pre súkromných investorov.

Nevýhody

Ako každá iná konštrukcia, aj strechy z plechu majú svoje slabé stránky. Strechy sa v letnom období silno nahrievajú od slnka, naopak v zime slabo "udržiavajú" teplo (výnimkou sú strechy zo sendvičových dosiek). Počas silnejších dažďov plech takmer nezaisťuje žiadnu akustickú izoláciu, čo môže byť obzvlášť nepríjemné predovšetkým v obytných budovách. Kvôli relatívne nízkej odolnosti takéhoto typu striech voči mechanickému zaťaženiu je v zimnom období nevyhnutné ich pravidelné odhŕňanie snehu. Potreba odhŕňania snehu z plechovej strechy je jedným z faktorov vzniku ďalšieho problému, a to korózie. Pri odstraňovaní snehu zo strechy (obzvlášť pracovníkmi externých firiem) je ťažké predísť mechanickým poškodeniam strechy, čo pomerne rýchlo vedie k vzniku zárodkov hrdze, ktorá sa následne rýchlo šíri. Ďalším faktorom vzniku poškodení môže byť napríklad krúp.

Ochrana plechovej strechy pred koróziou

Tradičným spôsobom ochrany strechy pred hrdzou je použitie antikoróznych náterov. Plech je z výroby chránený takýmto náterom, ale ako bolo spomenuté vyššie, mechanické poškodenia strechy prerušujú kontinuitu ochrannej vrstvy, čo spôsobuje vznik hrdze. Renovácia strechy prostredníctvom nanesenia novej vrstvy antikoróznej farby rieši problém, ale iba do času vzniku nových mechanických poškodení. Existuje v takom prípade spôsob na účinnú a dlhodobú ochranu strechy pred koróziou? Existuje, a takéto riešenie ponúka naša firma.Antikorózna ochrana strechy náterom DuroDACH S

Antikorózna ochrana strechy náterom DuroDACH S

Flexibilné polyuretánové systémy DuroDACH nielen účinne utesnia strechu z plechu, ale zároveň zabezpečia jej ochranu pred hrdzou. Najväčšou výhodou náterov DuroDACH oproti klasickým antikoróznym farbám (vrátane obyčajných polyuretánov tenkovrstvových) je ich výrazne väčšia pružnosť (napr. DuroDACH S). Vďaka tomu sú naše polyuretánové živice oveľa viac odolné voči nárazu, preto je ťažšie ich mechanicky poškodiť.

Tým istým chránia pred vznikom zárodkov korózie.
To robí ochranu strechy tekutými polyuretánovými membránami DuroDACH oveľa účinnejšiu a trvácnejšiu ako tradičné farby na ochranu pred koróziou.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte