Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Tesniaca hmota — kde ju možno využiť?

Autor1 mes. pred

Tesniaca hmota - ako ju využiť?

 

Tesniaca hmota je obvykle hustá pasta založená na rôznych druhoch živíc (polyuretánové, bitúmenové, akrylové atď.), ktorá sa používa na tesnenie miest, ktoré sa kvôli komplikovanému tvaru alebo príliš veľkému sklonu nedajú utěsnit tekutou fóliou (ktorá je príliš riedka). Takéto miesta môžu zahŕňať všetky druhy komínov, plechové opláštenie, vyústenia strešných výpusťov, svetlíky a mnoho ďalších. Ako vidíte, sú to veľmi univerzálne produkty. Avšak treba si uvedomiť, že kvôli svojej veľkej hustote nie sú vhodné na ochranu väčších povrchov. Na takéto aplikácie by sa mali používať redšie materiály, ktoré sa dajú ľahšie rozotrieť ručne (valčekom) alebo striekaním na celej ploche strechy. Dobré výsledky majú napríklad polyuretánové živice.
V našej ponuke nájdete dva typy tesniacich hmôt. Jedným z nich je materiál DuroDACH D, živica polyuretánová zahustená polypropylénovými vláknami. Tieto vlákna slúžia na zvýšenie mechanickej odolnosti tesniacej hmoty a tiež jej dodávajú potrebnú hustotu, vďaka čomu sa po aplikácii udrží na zvislých povrchoch. Tesniaca hmota má mnoho ďalších výhod, vrátane odolnosti voči vysokým a nízkym teplotám pri zachovaní veľkej pružnosti, veľkou mechanickej a chemickej odolnosti, mostíkovanie trhlín do 2 mm a odolnosti voči rozmanitým poveternostným podmienkam.
Ďalším produktom s podobným využitím je tmel na strechy DuroLASTIK. Ide o hustú hmotu na báze polyuretánových živíc s konzistenciou podobnou silikónu, ktorá sa vyznačuje veľmi veľkou pružnosťou a schopnosťou deformácie, je odolná voči poveternostným podmienkam, extrémnym teplotám (od -40°C do +90°C), s dobrou mechanickej odolnosťou a chemickou. Napriek svojmu názvu má použitie nielen na strechách, ale napríklad aj na betónových podlahách ako pružné vyplnenie dilatácie, ktoré sú nevyhnutným prvkom na predchádzanie betónovým skrčeniam a vzniku trhlín.

Tesnenie strešného výpustu tesniacou hmotou

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte