Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Butylová páska — použitie

Autor1 mes. pred

Butylová páska — použitie

 

Rozšírené použitie butylu v súčasnej technológii je príkladom toho, ako človek čerpá z prírody a ako sa od nej učí, aby si uľahčil svoju prácu. Butyl je polymér, ktorý patrí do skupiny syntetických kaučukov. Je známy aj ako butylový kaučuk. V našej ponuke je dostupný pod názvom DuroTAPE.

Ako vzniká a kde nájde použitie butylová páska?

Butyl, z ktorého sa vyrábajú obľúbené pásky, vzniká v dôsledku polymerizácie izobutylénu alebo kopolimerizácie izobutylénu s prídavkom izoprénov alebo butadiénu. Na vulkanizáciu sa zvyčajne používa síra alebo dusíkaté zlúčeniny. Samotný butyl v takejto pôvodne spracovanej forme sa používa napríklad pri výrobe pneumatík, duší, izolácií a podobne. Butyl ako typ syntetického kaučuku má vlastnosti, ktoré sú široko využívané v mnohých odvetviach priemyslu.

Samolepiaca butylová páska – vlastnosti a použitie

Medzi najdôležitejšie vlastnosti butylového kaučuku, a teda aj butylových pások, patrí veľká odolnosť voči oxidácii, kyselinám a zásadám. Okrem toho má dobré mechanické a izolačné vlastnosti, čo ho robí výborným materiálom pre hydroizoláciu a utesňovanie. Butyl zostáva dlho elastický, plastický, tlmiaci hluk, navyše je netoxický, parotesný a vodoodolný. Butylová páska DuroTAPE sa tiež hodí na vyplnenie otvorov, tlmenie nárazov a upevňovanie prvkov. Vďaka veľkej lepkavosti sa používa na stavebné alebo automobilové utesnenia ako sú fólie, špáry alebo švy. Tesniaca páska tohto typu je vhodná aj na utesnenia dverí a okien.

Hľadáte profesionálnu butylovú pásku? – vyberte DuroTape!

Butylová páska DuroTAPE má vynikajúcu priľnavosť k takmer všetkým podkladom, vrátane ocele, betónu, dreva.
Zhrnieme-li to, nájde svoje miesto všade tam, kde je potrebné solídne utesnenie a prichytenie, ako aj odolnosť voči difúzii vodnej pary.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte