Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Tmel na strechy — univerzálne tesnenie nielen pre strechy

Autor1 mes. pred

Tmel na strechy — univerzálne tesnenie nielen pre strechy

 

Praskajúca strecha, netesná strešná krytina, vady na spoji základov s podkladom a mnoho ďalších, na prvý pohľad drobných, ale pre náš dom nebezpečných poškodení, je možné opraviť pomocou jedného prvku – tmelu na strechy. Napriek svojmu názvu ide o jeden z najuniverzálnejších materiálov, ktorý je akousi „zlato ručičkou pre náš dom“. V čom spočíva jeho sila?

Tmel na strechy DuroLASTIK

Čo je tmel na strechy a ako funguje?

Tmel na strechy je elastická, živicová tmelová hmota určená na miestne opravy, ako sú napríklad dilatácie, vady alebo praskliny v podklade. Vďaka svojej plasticite a pamäti tvaru sa často používa ako vodotesné spojenie medzi dvoma materiálmi s rôznou teplotnou rozťažnosťou, ako je napríklad betón-plechové opracovanie alebo krytina-plechové opracovanie.
Tmel na strechy môže mať rôzne zloženie, ale najefektívnejšou živicou pre jeho výrobu je polyuretán, z ktorého sa vytvára tixotropná tmelová hmota, ktorá sa dá použiť v mnohých aplikáciách, na prakticky akomkoľvek podklade. Jeho organické vlastnosti spôsobujú, že je odolný voči atmosférickým podmienkam. Vďaka veľmi kompaktnej konzistencii sa môže používať aj na vertikálne plochy.

Kde je možné tmel použiť?

Tmel na strechy je možné použiť na krytiny, betón, drevo, kov, PVC a kameň, teda na terasách, strechách, schodoch, balkónoch, pri tesnení základov atď. Používa sa na vyplnenie prasklín, tesnenie konštrukčných dilatácií na takmer akomkoľvek podklade. Osvedčil sa tiež ako tesnenie škár v interných aj externých aplikáciách. Jeho popularita spočíva nielen v univerzálnosti, ale aj v jednoduchosti použitia.

Je dôležité pamätať na to, že aby tmel dobre držal na podklade, je nutné veľmi dôkladne vyčistiť povrch a v niektorých prípadoch tiež správne ho základným náterom pripraviť.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte