Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Ako prispôsobiť strešnú lepenku konštrukcii strechy?

Autor1 mes. pred

Ako prispôsobiť strešnú lepenku konštrukcii strechy?

 

Medzi najpopulárnejšie strešné krytiny nepochybne patria plech a strešné škridle. Avšak sú to pomerne drahé riešenia. Preto sa mnoho majiteľov rozhoduje pokryť hospodárske budovy, ako sú garáže, prístavby a prístrešky strešnou lepenkou. Vďaka nízkej cene, ľahkosti montáže a nízkym nákladom ostáva toto riešenie populárne. No strešná lepenka sa delí na rôzne druhy a je dôležité vedieť, aký druh strešnej lepenky použiť na aký druh strechy.

Strešná lepenka sa tiež používa ako izolačný prvok a často sa stáva, že jedna časť strechy je izolovaná rôznymi druhmi lepenky. Iný druh lepenky použijeme na izoláciu plochej strechy s betónovým podkladom, iný na drevené a drevo-odvodené materiály a ďalší, keď je podklad tepelne izolovaný.

Aká strešná lepenka na šikmej streche

Šikmá strecha má sklony so sklonom 20º. Zvyčajne sa tu nepoužívajú zvárané ani samolepiace lepenky. Dôvodom je, že sú príliš ťažké a pod vplyvom vysokých teplôt by mohli začať kĺzať. Samozrejme existuje možnosť mechanického upevnenia, ale takéto riešenie jednoducho nevyzerá najlepšie. A šikmá strecha je viditeľná z každého miesta. Preto sa na šikmej streche kladie lepenka len v prípade, keď krytinu tvoria bitúmenové šindle. Šindle sú v podstate lepenka s vizuálnou posypkou, ktorá vyzerá omnoho atraktívnejšie a dá sa montovať mechanicky. Nezabudnúť treba, že pod krytinu sa odporúča vrstva asfaltovej podkladovej lepenky, ktorá sa tiež montuje mechanicky.

Zelená strecha a plochá strecha

Povrch pre zelenú strechu musí byť odolný voči prerastaniu koreňov. Toto sa dosahuje pridaním špeciálneho chemického prípravku do asfaltu, ktorého úlohou je zabezpečiť odolnosť voči prerastaniu koreňmi rastlín. Zároveň je dobré všímať si záruky výrobcu o odolnosti voči biologickej korozií. Na plochej streche je najdôležitejším kritériom pri výbere lepenky podklad, či je to betón, drevo, minerálna vlna alebo polystyrén.

Na plochých strechách s dreveným a drevo-odvodeným podkladom sa používajú mechanické upevnenia. Keďže drevo ako prírodný materiál neumožňuje použiť lepenku zváranú horúcim vzduchom, je potrebné vybrať vhodnú lepenku, ktorá bude mať dobrou adhéziu a bude ju možné mechanicky upevniť.

Je dobré vedieť, že strešné lepenky sa dajú kombinovať s inými strešnými krytinami. Napríklad, môžeme pokryť časť strechy škridlami a časť strešnou lepenkou. Ale to si vyžaduje precízne prepracovanie detailov spojovania rôznych materiálov, aby sme dosiahli správnu funkčnosť celej strešnej krytiny.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte