Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Antikorózna ochrana

Autor1 mes. pred

Antikorózna ochrana

 

Korózia je najčastejšie spájaná so oceľovými konštrukciami. Avšak, nezasahuje len ich, ale aj betón či drevené prvky. Korózia teda môže napadnúť celú konštrukciu strechy, betónovú terasu alebo balkón, ako aj múry a základy. Ako sa tomu dá predísť?

Betón je populárny materiál používaný na výstavbu balkónov a terás. Jeho obľúbenosť je daná vysokou odolnosťou, ohňovzdornosťou a schopnosťou odolávať zaťaženiu. Avšak, ak betón nie je úplne chránený pred atmosférickými podmienkami, môže dôjsť k jeho korózii a následne k mechanickému poškodeniu. Typ chemickej korózie závisí od chemických prvkov obsiahnutých vo vode, ktorá pôsobí na podklad.

Ako predchádzať korózii?

Aby ste ochránili betón pred koróziou, je najdôležitejšie znížiť jeho pórovitosť, teda priepustnosť pre vodu. To je možné vďaka použitiu vhodných izolačných materiálov ako napríklad DuroGRUNT 2K. Ide o dvojzložkovú vodoriediteľnú živicu polyuretánovú. Používa sa ako podklad pre hydroizoláciu a impregnáciu. Hodí sa na pórovité aj nepórovité povrchy. Vďaka nízkej hustote preniká hlboko do betónu, "fixuje" jeho pórovitosť a tým pomáha účinne ho utesniť.
Aplikácia valčekom a štetcom je veľmi jednoduchá, nevyžaduje špeciálne zručnosti ani špeciálnu prípravu. Dôležité je, aby podklad bol vhodne vyčistený. V prípade nového betónu sa odporúča povrch pred aplikáciou zbrúsiť, aby sa odstránilo cementovo-vápenné mlieko a otvorili sa póry v betóne. To zabezpečuje dlhotrvajúcu kvalitu a istotu práce.

Výhody živice

Možnosť aplikácie na vlhký podklad bez straty priľnavosti a odolnosť voči stojacej vode a mrazu zaručujú mnoho rokov spoľahlivej antikoróznej ochrany. Betón s epoxidovou živicou zvyšuje svoju chemickú odolnosť nielen proti dažďu a vlhkosti, ale aj proti lepidlu pod dlaždice alebo farbám. DuroGRUNT 2K môže byť použitý ako jediná ochranná vrstva (ak nie je priamo vystavený slnečnému žiareniu) alebo ako jeden z prvkov prípravy na ďalšie práce. Ďalším krokom môže byť aplikácia bezšvovej, aplikovanej za studena polyuretanovej membrány. Je to hydroizolačný materiál, čím zabraňuje prenikaniu vlhkosti. Okrem toho pomáha zachovať vlastnosti materiálov pri veľmi nízkych aj vysokých teplotách. Takýto systém na terasách alebo balkónoch, obohatený o kremeňové drte alebo dekoratívne vločky, môže byť navyše estetickým dokončením betónovej plochy bez potreby klásť na ňu dlaždice.

Toto sú len príklady antikoróznych opatrení. Špecialisti v tejto oblasti vám pomôžu získať všetky informácie o tom, ktorý prostriedok použiť.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte