Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Hydroizolácia kúpeľne

Autor1 mes. pred

Hydroizolácia kúpeľne

 

Kúpeľňa patrí medzi takzvané mokré miestnosti, pretože je veľmi vystavená vlhkosti. Kondenzácia vody v kúpeľni je veľmi častý jav, najmä v kúpeľniach bez okna, kde ventilácia (zvyčajne gravitačná) nie je dostatočne účinná. Vznikajúca vlhkosť môže byť príčinou vzniku plesní a húb, ktoré spôsobujú alergie a vážne respiračné ochorenia. Aby ste sa ochránili pred vznikom plesní a húb, ako aj pred potenciálnym zatopením suseda, je doporučená hydroizolácia kúpeľne pomocou príslušných ochranných systémov. Sú málo pracné a nevyžadujú špeciálne náradie - tekutá fólia umožňuje, že ju môžete aplikovať sami. Je dobré zaoberať sa hydroizoláciou kúpeľne, skôr než sa ktorýkoľvek z týchto problémov vyskytne!

Výhody tekutej fólie DuroDACH R

V minulosti, kvôli nedostatku iných riešení, sa izolácia podlahy v kúpeľni vykonávala pomocou asfaltových pásov. Bolo to nepraktické riešenie (nutnosť rezania pásov a lepenie na malej ploche) a potenciálne škodlivé pre zdravie (uvolňovanie ropných zlúčenín z pásov).
Dnes, s rozvojom stavebných technológií, sú k dispozícii oveľa jednoduchšie a efektívnejšie riešenia. Efektívnym spôsobom hydroizolácie kúpeľne je použitie tekutej fólie okolo vane, stien a podláh, ktoré sú takzvané mokré zóny. Tekutá polyuretánovo-akrylová membrána DuroDACH R je vhodná pre prípravu podkladu pred pokládkou obkladačiek. Je veľmi ľahká na aplikáciu (jednozložkový produkt) a môže byť rozotieraná valčekom alebo štetcom, takže s hydroizoláciou kúpeľne si poradí aj laik. V opačnom prípade môžete zveriť hydroizoláciu kúpeľne nám. Ďalšou výhodou je bezpečnosť používania a ekologickosť, je to materiál na vodnej báze a má hygienický certifikát PZH. Použitím polyuretánovej živice DuroDACH R zabezpečíte odolnosť voči stojacej vode a vysokú pružnosť.

Izolácia pod obkladačky DuroDACH R – spôsob aplikácie

Je dôležité pripomenúť, že vodotesná izolácia by mala byť aplikovaná nielen na podlahu, ale aj na steny v kúpeľni, aspoň tie v sprche.
Pred aplikáciou hydroizolačnej membrány DuroDACH R musí byť povrch suchý, bez voľných častíc, nečistôt a mastnot. Všetky takéto nečistoty by mali byť odstránené, napríklad brúsením.
Takto pripravený podklad by mal byť následne podkladový náter. Tento krok vykonávame tiež s živicou DuroDACH R, ale kvôli jej vysokej hustote sa odporúča pridať asi 7-10% vody. Takto zriedená vrstva má lepšiu schopnosť penetrácie do hĺbky betónu.
Po stvrdnutí podkladovej vrstvy je potrebné posilniť tzv. "kritické miesta", teda rohy a spoje podlahy so stenou. To možno urobiť dvoma spôsobmi, buď pomocou samoľepiacej butylovej pásky DuroTAPE, alebo použitím polyesterovej výstuže DuroNET, ktorá sa zatlačí do membrány DuroDACH R.
Ďalším krokom bude aplikácia vrstvy DuroDACH R na celej tesniacej ploche (podlaha + steny), odporúčaná spotreba materiálu je asi 1,2 – 1,5kg / m².
Po nanesení poslednej vrstvy nášho produktu ihneď posypte povrch kremičitým pieskom, aby ste dosiahli vhodnú priľnavosť pre keramické dlaždice. Po vyschnutí vrstvy odstránime prebytočný piesok a môžete začať s lepením obkladačiek – najlepšie na elastickom lepidle.

Realizujte hydroizoláciu kúpeľne s našimi produktmi! Jednoduchosť aplikácie, kvalita produktu a atraktívna cena sú naše prednosti!

Izolácia pod obkladačky DuroDACH R zabezpečuje veľmi dobrý pomer kvality a ceny. Materiál na 1m2 stojí okolo 20 PLN.
O kvalite našej vodotesnej izolácie svedčí fakt, že sa používa aj ako samostatná hydroizolácia plochých striech, kde je priamo a často nepretržite vystavená pôsobeniu vody a iných atmosférických faktorov, ako napríklad mráz. Preto môže byť membrána DuroDACH R úspešne používaná aj ako izolácia pod keramické dlaždice v exterierových aplikáciách, ako sú terasy alebo balkóny.

 

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte