Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Kontrola terás a balkónov po zime

Autor1 mes. pred

Kontrola terás a balkónov po zime

 

Keď zima končí definitívne a čoraz častejšie začíname premýšľať o trávení času na čerstvom vzduchu, často sa stretávame s problémom v podobe poškodených terás a balkónov, ktoré zostali po minulom ročnom období. Ako by mal prebiehať prehľad terás a balkónov pred začiatkom jarnej a letnej sezóny?

Terasy a balkóny môžu mať rôzne povrchové úpravy a rôzne krytie. Všetky, či už sú to drevené terasy, dlažby alebo jednoducho betónové, vyžadujú dôkladnú kontrolu a drobné opravy. Zvyšky snehu, silné mrazy, dážď, špina a všetko, čo sa na našich terasách nahromadilo v zime vďaka silnému vetru alebo sneženiu, zmizne na jar a často zanechá za sebou značné škody.

Odkiaľ začať?

Dôkladná kontrola a čistenie odtokov, žľabov a stok (ak existujú), sú činnosti, ktorými by sme mali začať. Ďalším krokom bude upratovanie povrchov, teda odstraňovanie odpadkov a umývanie povrchov. Ideálnym čističom pre každý vonkajší povrch je voda s prímesou miernych detergentov. Ak je povrch zanedbaný, toto nemusí byť postačujúce. V tomto prípade sa veľmi hodí špeciálne čistidlá na keramiku, drevo alebo betón. Stojí za to využiť vysokotlakový čistič, ktorý pomôže odstrániť aj staré a vymačkané škvrny.

Čo s poškodeným krytím?

Ak sú terasy z betónu vážne poškodené, je možné ich rýchlo a efektívne opraviť. Polyuretánové pryskyřice dostupné v našej ponuke sú zárukou rýchleho, trvalého a účinného hydroizolačného opatrenia, ktoré vytvára hydrofóbnu, 100% tesnú a elastickú vrstvu. Takéto riešenia pre tesnenie balkónov a terás sú zárukou dlhodobej ochrany pred prienikom vody a vlhkosti do vnútra betónu. Samozrejme, pred použitím takýchto riešení je potrebné pripraviť podklad jeho veľmi dôkladným vyčistením. Podklad, ktorý je pokrytý naším tekutým filmom, môže slúžiť ako podklad pre ďalšie práce (napríklad pokládku dlažby) alebo ako samostatná dekoratívna úprava terasy alebo balkónu.

Terasa v záhrade

Prehľad teda nie je len pohľad na povrch, často končí väčšími opravami. Ak hneď nezabezpečíme dostatočnú ochranu terasového alebo balkónového povrchu, môže sa stať, že budeme nútení k stále väčším opravám alebo k celkovému rekonštrukčnému zásahu.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte