Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Pravidelná kontrola plochých striech po zime

Autor1 mes. pred

Pravidelná kontrola plochých striech po zime

 

Zima je skutočnou skúškou pre strechu, najmä pre plochú strechu. Preto sú potrebné sezónne kontroly strešných krytín. Táto jar je osobitne dôležitá, pretože zrážky a zasnežené strechy, silný vietor a veľký mráz sú nekompromisnými skúškami pre strešné krytie.

Lepšie je predchádzať než liečiť

Zo začiatku jari je potrebné vykonať kontrolu pred začiatkom jari a leta. Táto kontrola umožňuje rýchlu opravu drobných poškodení a odstránenie menších škôd. Tým sa môžeme vyhnúť neskoršiemu veľkému opravu, pretože odstraňovanie malých porúch prináša menšie následky. Bohužiaľ nie všetky chyby dokážeme zistiť sami, preto je pravdepodobne potrebná konzultácia so špecialistami.

Komplexná kontrola

Kontrola strechy by mala zahŕňať skontrolovanie stavu krytiny aj konštrukcie. Predovšetkým by sme mali pozrieť na vnútorné časti, najmä ak zima zanechala veľa snehu a mrazu. Spojenia krytiny sú osobitne náchylné na poškodenie, rovnako aj časti, ktoré obsahujú vystupujúce prvky. Preto by sme sa mali najmä sústrediť na stav okolo komínov a pri spojeniach s žľabmi. Tieto časti by mali byť ako prvé predmetom kontroly, pretože môžu začať pretekať s časom, aj bez výrazného zásahu zimy.

Plochá strecha budovy vo meste

 

Iné časti strechy

Samotný odtok strechy tiež vyžaduje dôkladnú kontrolu. Aby splnil svoju funkciu, musí byť prechodný a mať plnú priepustnosť. Ak sa v žľaboch hromadia listy, sneh alebo dokonca ľad, môže to viesť k vážnym škodám na konštrukcii žľabov a dokonca celého systému odvodňovania vody.

Kontrola stavu plochých striech po zime je osobitne dôležitá, pretože zanedbanie v tejto oblasti môže viesť k vážnym škodám a následným invazívnym opravám. Malé renovácie trvajú menej času a sú oveľa lacnejšie ako komplexná oprava strechy. Najdôležitejšie je vykonať kontrolu a dôkladnú kontrolu celej strechy s každým, aj tým najmenším prvkom.

Zhrnutie

Pravidelné kontroly strechy (aspoň dvakrát ročne - pred a po zimnom období) výrazne predlžujú životnosť strešných krytín. Rovnako to platí aj o našom stroji na tesnenie strechy DuroDach. Hoci minimalizuje riziko únikov na minimum, pravidelné kontroly umožňujú včas odhaliť možné mechanické poškodenia (napríklad spôsobené nesprávnym odstránením snehu zo strechy).

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte