Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Živica na terasu a balkóne - šikovná alternatíva k dlaždicám

Autor1 mes. pred

Živica na terasu a balkóne - šikovná alternatíva k dlaždicám

 

Dokončenie terás a balkónov dlaždicami je jednou z najobľúbenejších voľieb medzi majiteľmi rodinných domov alebo bytov, ktoré majú tento architektonický prvok. Dlaždice vyzerajú esteticky, sú ľahko udržiavateľné a konzervovateľné. Majú však jednu zásadnú nevýhodu. Skôr či neskôr sa stávajú neparosné. Nie samotné dlaždice, ale to, čo je medzi nimi, teda spoje. Sú to slabiny tohto spôsobu pokrytia balkónov a terás. Vznikajú na nich neviditeľné mikropukliny na prvý pohľad. Zvlášť v prípadoch, keď sklon povrchu nie je správne profilovaný, voda zostáva na dlaždiciach dlho po dažďoch a preniká do vnútra.

Pretekanie do betónu

V dôsledku presakovania spojmi sa voda hromadí pod dlaždicami, hľadajúc cestu ďalej. V okamihu, keď sa voda začne vsiakovať do podkladu a hromadiť sa pod dlaždicou, môže v zime dôjsť k "klávesovaniu" dlaždíc. K tomu dochádza v dôsledku zmrazovania týchto vrstiev vody, ktoré okamžite menia svoj objem. Keď k takému udalosti dôjde, nezostáva nič iné, než odstrániť celý povrch balkóna alebo terasy. S tým súvisia obrovské náklady. Odstránené dlaždice sú väčšinou už iba na vyhodenie, betónový povrch treba vyčistiť od zvyškov lepidla a spojovacej hmoty, vyrovnávať a až potom možno znovu začať s inštaláciou dlaždíc. Ak boli dlaždice položené nesprávne od samého začiatku, v skutočnosti by nemuseli vydržať ani jeden sezón. Takže v priebehu roka sa nám môže stať, že budeme musieť vykonávať tú istú renováciu dvakrát. Dvojnásobné náklady, dvojnásobný stres.
Dokonca aj správne položené dlaždice v poľskom klíme obvykle nevydržia dlhšie ako 4-5 rokov. Riešením tohto problému môže byť profesionálna polyuretánová živica alebo epoxidová živica.

Polyuretánová živica na terase

Iné možnosti - polyuretánová živica na balkón a terasu

Polyuretánové živice majú za úlohu tesniť existujúcu podložku s dlaždicami alebo ju úplne nahradiť. Živice na podlahy sa používajú ako hydroizolácia a dekoračná vrstva zároveň.
Nanesenie polyuretánovej živice na dlaždice je možné iba vtedy, ak sú dlaždice v dobrom stave (prasknuté a dobre zlúčené s podkladom) a podlaha pod nimi je stabilná, bez "hluchých" miest.
V prípade, že musíme odstrániť dlaždice alebo ich chceme odstrániť, podklad musí byť správne pripravený, pretože systémy polyuretánových živíc majú pomerne malú hrúbku približne 1,5 - 3,0 mm. V tomto prípade bude každá nerovnosť povrchu viditeľná aj na hotovej podlahe. Epoxidová živica na terase a balkón je samorozlievajúca, takže na nej nie sú viditeľné stopy po práci valcom alebo štetcom. Vďaka tomu máme istotu hladkého a predovšetkým bezspojového povrchu, čo zabezpečuje absenciu potenciálnych miest prenikania, teda úplné tesnenie, čo je veľkou výhodou pri použití keramických dlaždíc. Na rozdiel od zdania je to odolný materiál, ktorý je tiež ľahko čistiteľný a údržbárske. Použitie polyuretánovej živice nevyžaduje väčšie opravy a údržbu. V prípade, že nás napríklad nudí doterajšia farba alebo textúra živicovej podlahy, nie je potrebné ju odstraňovať. Stačí použiť príslušný základný materiál a znovu vytvoriť uzatváraciu vrstvu, čo výrazne obmedzuje náklady.
Medzi produktmi značky DuroDACH nájdete hotové systémy na použitie ako vodotesná izolácia a uzatváracia vrstva

Podlahové živice - príprava krok za krokom

Prvým krokom po príprave podkladu je základné ošetrenie podkladu; máme tu na výber rozpúšťadlový polyuretánový materiál DuroGRUNT alebo dvojzložkový epoxidový materiál na báze vody DuroGRUNT 2K. Obe produkty sú vhodné pre chlpočné povrchy a DuroGRUNT 2K tiež pre všetky neporézne podklady.
Po základnom ošetrení sa musí vykonať správna hydroizolácia terasy alebo balkóna. Slúži na to buď polyuretánová membrána DuroDACH S alebo DuroDACH R. Pred aplikáciou týchto povlakov je potrebné posilniť spojenie stena-podlaha. Na to môže byť použitá samolepiaca butylová páska DuroTAPE alebo alternatívne polyesterová vlákna DuroNET, ktoré sa vtláčajú do membrány DuroDACH S alebo DuroDACH R.
Potom prichádza na rad voľba uzatváracieho povlaku v podobe napríklad kremene alebo dekoračných vločiek s veľkým výberom farieb a ich zmesí. Obe možnosti zabezpečujú protišmykový efekt. Tieto materiály je možné aj ponechať a ponechať hladký povrch.
Posledným krokom je aplikácia uzatváracieho povlaku, pričom máme na výber medzi lakom DuroDACH TOP-S vo farbe alebo priehľadnou verziou DuroTRANS, ktorú používame pre farebné piesky a dekoračné vločky.

Bezpečné a odolné riešenia pre poveternostné podmienky

Použitie systémov DuroDACH na terasách a balkónoch nám zabezpečí účinnú ochranu pred poveternostnými podmienkami a atraktívnym izoláciu balkónu. Je to výrobok najvyššej kvality vyrábaný s ohľadom na čo najdlhšiu dobu používania, preto vynakladáme všetky úsilie na to, aby jeho vyhotovenie bolo čo najlepšie. Použitie našich živíc na terase vám zaručuje roky bezpečnosti a ochrany pred vlhkosťou a zároveň sa dobre prezentuje esteticky. Srdečne vás pozývame všetkých záujemcov, aby ste si našu ponuku prezreli.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte