Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Jak pripraviť strechu pre renováciu?

Autor1 mes. pred

Jak pripraviť strechu pre renováciu?

 

Strecha, ako každá iná časť budovy, vyžaduje pravidelnú renováciu. Renovácia strechy je veľkým projektom, preto je dôležité sa na ňu pripraviť včas, aby sme sa vyhli zbytočnému stresu. Ako na to a čo treba vedieť predtým, ako začneme s prácou a prípadne na krátky čas odstránime krytinu nášho domova?

1. Kedy začať s renováciou?

Renovácie majú tú vlastnosť, že nevieme predvídať všetko. Kroviny, ktoré na prvý pohľad vyzerajú v poriadku, sa môžu pri bližšom preskúmaní ukázať ako pokazené vo vnútri alebo poškodené. Strecha môže byť tak poškodená, že nie je možné ju len zapečatiť, a je nutná jej úplná výmena. Preto je dôležité začať veľmi dôkladným preskúmaním stavu strechy. Treba skontrolovať každý detail, nielen vonkajší povrch, ale aj konštrukciu. Najmä ak ide o domy, ktoré sme kúpili alebo zdiedili a nepoznáme ich históriu. Vzhľadom na vyššie uvedené body by sa renovácia strechy mala začať v letnom alebo neskorom jarnom období, kedy máme najväčšiu istotu ohľadom počasia. Nič totiž nie je horšie ako dážď, ktorý padá priamo do nezakrytého domu.

2. Strecha z lepenky

Strechy kryté lepenkou boli veľmi populárne v časoch komunizmu, hlavne z ekonomických dôvodov. Ide o jedno z lacnejších riešení, no má svoje nedostatky. Krytiny vyrobené v 70. rokoch minulého storočia vyžadujú pravidelnú údržbu. Aj tie, ktoré majú mnohoročnú záruku, potrebujú pravidelné a systematické zabezpečovacie opatrenia. Je nevyhnutné kontrolovať stav krytiny a stav dosiek, na ktoré je lepenka pripevnená, ochrannú fóliu a iné prvky. Treba tiež zistiť, či sa pod vonkajšou vrstvou lepenky nenachádzajú staré, poškodené vrstvy. Ešte pred pár desiatkami rokov bol bežným postupom pokladať ďalšie vrstvy lepenky bez odstránenia veľmi poškodených vrstiev, čo bohužiaľ mohlo viesť k tomu, že drevené konštrukcie nezvládli zaťaženie.

3. Strecha z plechu/štítovka

Renovácia strechy tohto druhu vyžaduje pred začatím vyhodnotenie poškodenia. Plechové alebo štitovkové krytiny sa môžu trhať, opotierať alebo rozpadať. Je možné, že bude potrebná len výmena poškodených častí bez väčších zásahov. Ak chceme však vykonať úplnú renováciu strechy, mali by sme začať skontrolovaním stavu kroviniek. Sú to hlavné prvky, ktoré podporujú celú konštrukciu. Ak je drevo v dobrom stave, treba ho obnoviť a impregnovat, pretože po inštalácii novej krytiny na neho nebudeme mať dlho prístup.

4. Plány predovšetkým

Pri hodnotení technického stavu strechy vám môžu pomôcť stavební inšpektori, ktorí určia aj rozsah nevyhnutných opatrení. Je povinnosťou pripraviť plán, stanoviť cenu a kúpiť potrebný materiál. Zatvorené systémy na tesnenie strešných krytín možno zakúpiť takmer okamžite, ale na všetky drevené prvky je potrebné čakať aj niekoľko týždňov. Pred objednaním kroviniek alebo iných konštrukčných častí sú potrebné veľmi presné merania, všetko musí dokonale zapadnúť. Na záver, je vhodné hľadať dobrý tím pre renovácie. Predovšetkým tím, ktorý je veľmi precízny, spoľahlivý a rýchly. A tím, ktorý poskytuje aspoň niekoľkoročnú záruku za svoju prácu.

Produkty pre renováciu strechy nájdete na našej stránke.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte