Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Tesnenie základov

Autor1 mes. pred

Tesnenie základov

Základy budov sú často vystavené trvalému tlaku vody a mechanickým poškodeniam. Steny základov sú vystavené pôsobeniu podzemnej vody, preto je dôležité starať sa o správnu ochranu včas.
Čo viac, počas celej "životnosti" základových stien nebude tento prvok vo väčšine prípadov možné znovu zabezpečiť, a ak je to nevyhnutné, náklady na takúto operáciu budú veľmi vysoké. Preto pri výbere materiálu na izoláciu základov je potrebné brať do úvahy najmä kritérium vysoká kvalita.

Hydroizolácia základov s produktami DuroDACH

Tradičným riešením pre izoláciu základov je použitie dvoch vrstiev asfaltovej lepenky. Je to horizontálna izolácia najčastejšie používaná stavebníkmi. Má však dôležitú nevýhodu, pretože asfaltová lepenka môže svojou váhou jemne oddeliť od podkladu a otvoriť cestu pre vlhkosť do základu. Iným spôsobom je zváranie zmäkčených asfaltových pásov, ale to tiež nezaručuje stopercentnú tesnosť. Moderným spôsobom hydroizolácie základov je hydroizolácia s použitím tesniacich nánosov, zvyčajne na báze bitúmenov.

Presne na tento účel slúži naša vrstva DuroFlex, ktorá sa výborne osvedčila ako izolácia proti vlhkosti pre základy. Tento materiál sa odlišuje od väčšiny dostupných asfaltovej-gumových tesniacich nánosov na trhu, pretože kombinuje polyuretánovú živicu s bitúmenovou živicou v čistej podobe. Táto kombinácia materiálov je charakteristická veľmi vysokou elasticitou (viac ako 2000%), chemickou odolnosťou a dlhou životnosťou. Naše hydroizolačné hmoty na izoláciu základov tiež poskytujú výnimočnú odolnosť voči prerazeniu a roztrhnutiu, čím chránia pred mechanickými poškodeniami ostrými predmetmi, ako sú kamene. Vďaka svojej tekutéj forme zabezpečuje vrstva DuroFlex plnú tesnosť podkladu a umožňuje ľahkú aplikáciu na miestach, ktoré sú ťažko spracovateľné pomocou lepenky (napr. rohy).

Produkty DuroDACH - jednoduchá aplikácia hydroizolácie

Okrem toho sa nanáša za studena, preto pri aplikácii nie je potrebné používať otvorený oheň. Naša hydroizolácia základov je veľmi jednoduchá na aplikáciu a nevyžaduje použitie špeciálnych podkladov (ak je podložie homogénne).
Izoláciu proti vlhkosti DuroFlex možno úspešne aplikovať aj na tepelnú izoláciu, napríklad polystyrén, bez obáv o jej poškodenie.

 

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte