Archív článkov
Kategórie článkov
Najnovšie názory
Žiadne názory
Vyhľadávanie v blogu

Produkty

Autor1 mes. pred

Produkty

Rodina DuroDACH obalových materiálov pre väčšinu jednosložkové hydroizolačné materiály na báze polyuretánových pryskyřic.

Výhody polyuretánových pryskyřic DuroDACH

Polyuretánové pryskyřice majú mnoho výhod, medzi nimi:

 • trvalú elasticitu pri vysokých i nízkych teplotách,
 • vysokú odolnosť voči rôznym poveternostným podmienkam,
 • veľmi dobrú chemickú, tepelnú a mechanickú odolnosť.

Použitie polyuretánových pryskyřic umožňuje účinnú ochranu rôznych povrchov pred prenikaním vody. Tekuté polyuretánové membrány sú odolné voči stojatému vode, čo umožňuje úspešné použitie produktov značky DuroDACH aj na povrchoch s minimálnym sklonom.

Bezšvové polyuretánové membrány sú vzhľadom na svoju výnimočnú elasticitu (najmä v porovnaní s epoxidovými pryskyřicemi) veľmi vhodné na tesnenie striech, terás a balkónov, teda všade tam, kde v dôsledku meniacich sa teplôt dochádza k veľkým napätiam na povrchu. Čo viac, je možné ich použiť prakticky na akomkoľvek povrchu, od betónu, cez horkú lepenku, oceľ, polyuretánovú penovú gumu, keramické obklady až po PVC alebo EPDM membrány.

Ďalšou výhodou tekutých membrán DuroDACH je ľahkosť ich aplikácie. Samozrejme, je potrebná určitá znalosť a zručnosti, ale pretože ide o materiály väčšinou z jedného komponentu, neexistujú problémy s ich miešaním alebo dávkovaním, čo často spôsobuje problémy pri produktách s dvoma alebo dokonca troma komponentmi.

Ak uvažujete, aké prostriedky použiť na ochranu povrchov pred neželaným pôsobením vody, využite hydroizolačné materiály našej firmy!

Hydroizolačné produkty značky DuroDACH

 • DuroDACH S – Tekutá polyuretánová hydroizolačná membrána
 • DuroDACH R – Tekutá hydroizolačná membrána
 • DuroDACH TOP-S – Polyuretánový uzáver
 • DuroTRANS – Priehľadná polyuretánová hydroizolačná membrána
 • DuroTRANS TOP-M – Matný uzáver
 • DuroDACH D – Polyuretánová hydroizolačná hmota
 • DuroGRUNT 2K – Univerzálny základný náter
 • DuroGRUNT – Polyuretánový základný náter
 • DuroGRUNT T – Základný náter pre hladké povrchy
 • DuroTAPE – Butylová tesniaca páska
 • DuroNET – Polyesterový tkaný materiál na zpevnenie
 • DuroFAST – Prísada urýchľujúca tuhnutie
 • DuroLASTIK – Polyuretánový tesniaci prostriedok

Vlajkovým produktom v našom sortimente je DuroDACH S, 100% polyuretánová pryskyřica s širokým použitím na strechách, terasách a balkónoch.

Iným zaujímavým materiálom je DuroDACH R, vodou riedená polyuretánovo-akrylová pryskyřica, ktorá je ekonomickou alternatívou k DuroDACHU S. Tekutá strešná membrána DuroDACH R môže byť používaná aj osobami s malými skúsenosťami s týmito produktmi, a vďaka vodnej formule je úplne bezpečná počas aplikácie.
Ďalším produktom, ktorý môžeme použiť s našimi tekutými polyuretánovými membránami DuroDACH S a DuroDACH R, je alifatická polyuretánová pryskyřica DuroDACH TOP-S. Poskytuje úplnú odolnosť proti UV žiareniu, stojacej vode a strate farby, zvyšuje mechanickú odolnosť systému, preto je nevyhnutná najmä na terasách a balkónoch. Vďaka tomu nie je potrebné pokladať dlaždice alebo iné povlakové vrstvy na systém DuroDACH.

Pre zákazníkov hľadajúcich účinné a rýchle riešenie uzávere detailov strechy ponúkame produkt DuroDACH D. Je to polyuretánová pryskyřica s prídavkom rozptýleného polypropylénového vlákna, kombinácia zabezpečuje správnu hustotu (ako tesniace hmota) a umožňuje použitie DuroDACHU D ako vodotesnej izolácie nepravidelných tvarov, ako sú okružné kominové kruhy, strešné otvory, spojenie papierových materiálov s tvarovanými kovovými prvkami atď. DuroDACH D je k dispozícii vo vákuach po 6 kg, čo umožňuje rýchle miestne opravy, dokonca aj v období jesenného a zimného obdobia.

Bestsellerom je systém DuroTRANS na hydroizoláciu keramických dlaždíc a iných hladkých povrchov. Skladá sa z 3 produktov: DuroGRUNT T náterový materiál, tekutá priehľadná tesniaca membrána DuroTRANS a voliteľná matná uzáverová vrstva DuroTRANS TOP-M, ktorá zabezpečuje triedu protišmyku R-9.
Naše ponuky dopĺňajú špeciálne podkladové vrstvy založené na polyuretánovom pojive, DuroGRUNT na absorpčných podkladoch a vodou riedená dvojzložková epoxidová pryskyřica DuroGRUNT 2K, ktorú je možné úspešne použiť na absorpčných aj neabsorpčných podkladoch.

Doplnkami našej ponuky sú pomocné produkty, vrátane DuroNET - polyesterový tkaný materiál na zpevnenie produktov DuroDACH S a DuroDACH R, DuroTAPE - butylová tesniaca páska s neuveriteľnou priľnavosťou k povrchu, DuroLASTIK, extrémne elastická polyuretánová tesniaca hmota na tesnenie dilatácií a pripojení steny-podlaha a DuroFAST - prísada na urýchlenie tuhnutia, ktorá umožňuje pokladať jednorazovo hrubé vrstvy tekutých membrán DuroDACH S.

Investujte do profesionálnej a účinnej ochrany pred vodou! Vyberte originálne produkty značky DuroDACH!

Polyuretánové pryskyřice DuroDACH zabezpečujú univerzálnu, účinnú a trvalú ochranu pred deštruktívnym pôsobením vody a sú modernou alternatívou k tradičným hydroizolačným materiálom, ako je napríklad horúca lepenka.

Ak vás zaujímajú polyuretánové pryskyřice vysokej kvality, radi vás pozývame na kontakt telefonicky alebo e-mailom. Radi sa podelíme aj o naše vedomosti a zodpovieme na všetky otázky týkajúce sa našich pryskyřic. Vítame vás!

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Zdieľajte